Dermoskin SPF 50 Güneş Koruyucu Krem

Plaj mevsimi gitti ama UV ışınları mevsimi tanımıyor. Maalesef :’) O yüzden hava soğumaya başladı ama

güneş kremlerinizi yerinden kovmayın. Herzaman lazım bir üründür. Cildimize göre uygun bir güneş kremi bulmak için de önemlidir.

Benimki eskiden çok yağlıydı. Yaşlandıktan sonra tam tersi: kuru ve hassas 😅 Nasıl böyle oldu ki ben de bilmiyorum. Alıştım yağlı cilt için bakım ürünlerini, aklıma gelmedi ne hangisi güneş kremi almam lazım kuru cildime. İnternetten araştırdım bir sürü marka var ama yine de şaşırdım. Sonra tanıdığım eczaneci’ye sordum, bana Dermoskin SPF 50 Güneş Koruyucu Krem‘i tavsiye etti. Hiç duymadım bir marka. 49,5TL’ye bu ürünü araştırmadan önce aldım iste.
Değer mi acaba? Haydı bakalım 😉


Ben olarak, eczaneci gösterdikten sonra hemen ambalajını inceledim 😀 Aa.. pompalı şişe! Çok sevindim. Çünkü hem dayanıklı hem daha hijyenik. Gerekine kadar da kolay kolay alabilirim. Hoşuma gitti tabii.


Tamam, biliyorum, içindekileri en önemli: bitkisel omega 3 ve omega 6, vitamin E, vitamin B5, aloe vera, gliserin. Sadece güneş kremi değil, aynı anda cilt bakım için kullanabilir. Aslında tüm cilt tipleri için uygundur. Ama kuru cilt için daha iyi geliyor bence çünkü cildime nemlendirir. Yüzüme sürdükten sonra daha yağlı görüyor.
Suya dayanıklı da bir başka özelliği. Genelde, yüzümü temizleme köpüğü ile yıkadıktan sonra kup kuru olacak. Bu krem sürüyorsam aynısını yaşamıyorum. Kremsiz kadar kuru olmiyacak yani.


Rengi şeffaf. Parfüm kokusu gibi yok ama hafif kimyasal kokusu var. İçindekilerinin doğal kokusundan olabilir. Bana rahatsızlık yapmadı ama yine de kokusuz daha iyi çünkü kokulu makyaj yada cilt bakımı fazla beğenmedim. Şimdi’ye kadar kullanıyorum sivilce ve alerji de yaşamadım, Allah’a şükür. İyi ki bu Türk malı. Tam istedim gibi bir krem 👍


Beğendim:
♥ Yüksek koruma faktörü
♥ Hem güneş kremi hem cilt bakım kremi
♥ Kuru cildime nemlendirir
♥ Sivilce ve alerji yapmadı

♥ Şeffaf (beyaz leke bırakmadı)
♥ Suya dayanıklı
♥ Pompalı şişe
♥ Seyahat için ugundur
♥ İçindekilerine ve faydasına göre fiyatı çok uygun
Beğenmedim:
💔 Hafif kimyasal kokusu var

Puanım:

♥♥♥♥💔 (4/5)

Tavsiye ettim mi?

Evet, özellikle kuru cilt için.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s